Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / E-ticaret / İnternetten Satış İçin 10 Altın Tavsiye !!!

İnternetten Satış İçin 10 Altın Tavsiye !!!

etic

İnternetten Satış İçin 10 Altın Tavsiye !!!

1-Firma olarak kendinizi yani firmanızı  çok iyi tanıtın:

Ne yaptığınızı,ne zamandır yaptığınızı ,açık iletişim bilgilerinizi ve varsa referanslarınızı mutlaka sitenizde belirtin.

2-İyi bir izlenim için profesyonel tasarım hizmeti mutlaka alın:

Sitenizde özgün bir tasarım olsun.

Kendinizi müşterinin yerine koyun ve siz olsaydınız kendi sitenizi beğenir miydiniz sorusuna cevap arayın.

3-Net ve açık olun.

Sattığınız ürünleri net olarak belirtin,sade ve yalın bir dille anlatın.

4-Kargolama ve Gönderim:

İnternetten alışveriş yapan insanların çoğu kargo sürecinin ve teslimatın  hızlı yapılmasını istiyorlar.

Beklemek hiçbir müşterinin hoşuna gitmiyor. Bu bağlamda müşterinin aldığı ürünü firmanızın logosu ile kaplı bir pakette hızlı sevk edin.Geç giden ürün şikayet oluşturur ve geri dönüşü de olumsuz olur.

5-Gizlilik ve Özellik :

Müşterilerinizin bilgi ve siparişlerini gizli tutmalısınız ve hiçbir suretle paylaşmamalısınız

6-Güvenlik:

Müşterinin güvende olduğu,sitenizin güvenli bir yapı ile hizmet verdiğini mutlaka göstermeniz gerekiyor.Sitenin güvenlik sertifikalarını ve belgelerini sitenizde yayınlayın.E-Ticaret altyapı sağlayıcınızı  mutlaka sitenizde belirtin.Yapabiliyorsanız 3D Güvenli ödeme sistemini sitenizde kullandırın.

7-Gerçekçilik:

Sabırlı olun. 1 günde veya 1 ayda sitenizin satışlarının tavan yapacağını düşünmeyin yoksa yanılırsınız. Sabırlı ve gerçekçi bir yolla ,doğru ürün,iyi hizmet,iyi fiyat avantajı sunma ve reklam yapmaya mutlaka özen gösterin.

8-Müşterinizle Sürekli İrtibat Halinde Olun :

Müşterilerinizin yada sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterilerin öneri, istek ve beklentilerini dikkate alın ve inceleyin.Sitenizde müşteri ile sürekli temas kuracağınız iletişim veriniz olması gerekiyor.Hatta yapabiliyorsanız canlı destek modülü sitenize kurun.Müşteri dinlendiğini ve kendisine değer verildiğini gördükçe hem mutlu olacak hemde sizi tavsiye edecektir.

9-Logo ve Kurumsallık :

Şirketinizin yani sitenizin logosunun doğru ve düzgün yaptığınız işe yakışır ve uyumlu olması gerekir.Unutmayın ki müşteri her zaman sizi logonuzdan tanıyacaktır.Logonuz sizin müşterinin benliğine girme yolunuzdur.

10-Kendinize güvenin.Yılmayın ve İş ortaklarınızı Doğru Seçin:

Sitenizi açmadan önce kararlılığını sürdürebilir olduğundan emin olun, önünüze çıkacak engellerden yılmayın ve kendinize güvenin.Çalıştığınız e-ticaret sanal mağaza sağlayıcınızı doğru seçin.Sektörde çok fazla hazır e-ticaret paketi sunan firma var.Ancak çoğu güvensiz ve Google uyumsuz.Ucuza kaçmak yerine kaliteli,iyi ve güvenilir iş ortaklarını seçin.

Hakkında alan

7 yorum

 1. merhaba e ticaret yapmak için illaki paralı tema ve servis almak şartmıdır. yok ücretsiz olanlarla idare edebilirmiyiz?

  • Paralı temalar almakta fayda var.Çünkü ücretsiz yazılımları herkes kullanıyor ve buda kodlama açısından google da özgünlüğünüzü yitirmenize sebep oluyor.Ayrıca ücretsiz sistemler çok fazla detay ve görsellik barındırmıyor.

 2. Güzel ve mantıklı bir makale teşekkür ediyorum.

 3. E ticaret sitesi kurmak ve bu işe soyunmak isteyen herkesin dikkate alması gereken bir yazı olmuş. E ticaret konusunda artık bir dünya site var ve insanların seçim yapma şansları çok. O yüzden en iyisini yapmak gerek bol satış için. Bu yazı da gerçekten ana hatları ile bu işin püf noktalarının üzerinde durmuş.

  EMEĞİNİZE SAĞLIK.

 4. aslında çalışmak gerek güzel bir proje

 5. Güzel bir makale olmuş, bu işe girişipte başarısız olan arkadaşlarıma okutacağım 🙂

 6. Müşterinizle Sürekli İrtibat Halinde Olun!

  Kesinlikle bu maddeye katılıyorum.Öyle kişiler var ki sattıkları malın arkasında durmuyorlar ve bizi mağdur ediyorlar.Geçen aldığım kamerada yaşadığım bir sorunu satıcıya ilettim.Geri dönüş yapacağını söyledi ancak geri dönmedi.Ben o siteden bir daha alışveriş yapar mıyım ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top