Son Dakika
Home / Genel / Makale Yazarak Para Kazanma Tüyoları

Makale Yazarak Para Kazanma Tüyoları

Yazı Yazarak Para Kazanın

Makale Yazarak Para Kazanma hakkında tüm püf noktalar ve detaylar…


Öncelikle işlerimden dolayı bu yazıyı geç yazdığımdan ötürü takipçi arkadaşlardan özür dilerim.Bugün püf noktalardan bahsetmek istiyorum.İyi yazı nasıl yazılır, kendini sattıracak yazılar nasıl yazılır, fiyat konusundan tutundan işveren bulma konusuna kadar konulardan aklıma geldikçe hepsini yazmaya çalışacağım.

 • Kopyalama, Yorum Yap yada Araştır !

Evet iyi bir yorumcu olmak yada iyi bir araştırmacı olmak bu konu kesinlikle önemli.Yazdığınız her yorumda laf lafı açacağından dolayısıyla makalenizi daha çabuk bitirmenizi sağlayacaktır.Makale isteyen müşterielerde zaten sizden komik fıkra anlatmanızı istemiyor.Atla deve değil.Hiç birşey bilmiyorsa makale konusu ile ilgili 2-3 siteyi gez, aklında kalanları yaz.Buda özgün bir yazı sonuçta.Tıpa tıp kopya olmasın yeterli müşteriler için.

 •  SEO’lu yazılar yaz

SEO lu yazı ne demektir? Mesela iş veren kişi size ”bayilik veren firmalar‘ hakkında bir yazı yazmanızı istedi diyelim. Bayilik veren firmalar teriminin ilk paragraf ve son paragrafta geçmesi google ve diğer arama motorları için çok önemli.Benim yaptığım gibi terimi kalın yazarsanız veya iş yaptığınız sitenin linkini verirseniz bu SEO lu yazı oluyor.

 • Ödemeyi nasıl alıcaksınız

Bunu işveren kişiyle konuşur anlaşırsınız. Ancak, örneğin işveren 10 makale yazmanızı istedi. Eğer güvenemem derseniz 5 makaleyi teslim ettikten sonra ücretin yarısını alın.Diğer yarısınıda diğer teslimatta alabilirsiniz.Sorun çıkma olasılığı bu işte çok az.Ödemeler genellikle yapılan bir iştir.Ama genede önleminizi alın.

 •  Paypal hesabınız olsun

Paypal nedir bilmiyorsanız, paypal.com sitesi ücretsiz bankacılık işlmeleri sağlayan bir internet bankasıdır.İnternet üzerinde kullanılabilecek en güvenli internet bankasıdır ve ücretsizdir bu site.Size şöyle söyleyim: 1 yıl önce bilgisayarıma saldırıldı ve 100 dolarım çalındı ancak bu site tüm çalınan paramı bana iade etti.Eğer makale yazarak para kazanmak istiyorsanız hemen bir paypal hesabı edinin.İş yapacağınız kişilerin tümünde bu hesap var. Paypal ile Türkiyedeki banka hesabınıza ücretsiz para yollabilirsiniz. Paypal hesabınız yoksa almak için  tıklayın :  www.paypal.com

 • İş veren bulmak

Şimdi en calıcı noktaya değinicem.Yazı yazarak para kazanmak istiyorum ama iş verecek kişilere nasıl ulaşıcam diyorsanız doğru yerdesiniz.Bu yazılara ihtiyaç duyan kitlenin tamamı web sitesi olan kişilerdir.O zaman biz ne yapıyoruz? Web sitesi olan kişilerin en çok takıldığı web sitelerine ilanımızı bırakıyoruz.Peki bu siteler nelerdir ? Size ilan bıraktığınız gibi kısa sürede iş bulabileceğiniz web sitelerini vereceğim. İşte o siteler :

 1. wm aracı
 2. webmastersitesi
 3. Fuub

Yukardaki üç siteye üye olup ilan bırakın, kısa sürede müşteri bulacağınıza garanti veririm.(tabii fiyatta aşırıya kaçmaz iseniz 🙂

 • İlan bırakmak

ilan yayınlamak için aşağıdaki örnek taslağa bakabilirsiniz.Fiyattada ilanı yazan arkadaş 100 kelime başı 1 lira istemiş.Bu fiyat ortalama bir piyasa fiyatıdır.Ancak bununla beraber 10 tane 100 kelimelik örneğin moda ile ilgili makale yazmış bunu 20 liraya satmak isteyen yazarlarda mevcuttur.

Aklınıza takılan herşeyi konu altında yorum yaparak sorabilirsiniz.Sitemize destek olmak için bu yazıyı aşağıdaki paylaşım butonları yardımıyla çevreniz ile paylaşırmısınız ?

Makale yazım ilanı örneği :

ilan

 • Kaç kelime yazdığımı nasıl bilicem ?

Oturup tek tek saymakla ben zaman kaybedemem diyorsanız aşağıdaki linkte yer alan siteye makalenizi kopyalayın ve SAY butonuna basın.Otomatik olarak kaç kelime yazdığınızı gösterecektir.Kelime sayıcı link : http://goo.gl/MTVZ4

Şu makaleyi şuan kaç kelime diye saydırdım da toplam 589 kelime çıktı 🙂 Yarım saatte yaklaşık 6 liralık iş yapmışım 🙂

Hakkında aktif girisimci

Sadece düşünen değil yapan kazanır!

Check Also

Çiftlik bank kapandı

Çiftlik bank a ait facebook sayfası kapandı. Websitesinde tüm işlemler ise durduruldu. Yurtdışına kaçtığı bilinen …

25 comments

 1. Yazmayı cok sevıyorum çok boş vaktim var

 2. Ben de bazı sitelere üye oldum ama sürekli bir problem çıkarıyorlar. Yazmayı çok seviyorum, öğretmenim ve gerekli donanıma sahibim. Ben de çalışmak istiyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir