Son Dakika
Home / E-ticaret / Facebook kullanarak satış yapmak

Facebook kullanarak satış yapmak

facebook-para

Bu yazımızda size ürün satmanın çok değişik ve alışılmamış bir yöntemini açıklayacağım. Vereceğimiz iki örnekte de ürünler birer Facebook sayfası üzerinden satılıyor. Hiçbir aracı program, aplikasyon, sanal mağaza uygulaması olamadan ciddi hacimlere ulaşılmış.

İşte öne çıkan iki örnek:

Pati Butik:  http://www.facebook.com/patibutik2?fref=ts

Kocaman kalbi olan, gencecik bir kız tarafından kurulan Pati Butik bağış olarak gelen kıyafet ve aksesuarları Facebook sayfası üzerinden satarak, elde ettiği geliri, buraya dikkat, ihtiyaç sahibi sokak hayvanları için harcıyor. Kar amacı gütmeden tamamen sokak hayvanlarına adanmış sanal bir butik… Ormandaki köpeklere kuru mama gönderiyor, barınaklara destek oluyor. Başarısı ve iyi kalpliliği ulusal gazetelerinde dikkatini çekmiş. Kendisini kutluyor, tüm okurlarımızı destek olmaya, sayfasını ziyaret etmeye, alışveriş yapmaya, kullanmadığınız iyi durumdaki kıyafetlerinizi satılmak üzere göndermeye davet ediyoruz.

Body Giyim: http://www.facebook.com/pages/BODY-GiYiM/193097027395356?fref=ts

Sporcular özellikle vücut geliştirmeciler için imal edilmiş spor kıyafet ve aksesuarlar satan Body Giyim FaceBook üzerinden satış yapıyor. Başarılı bir girişim. Piyasadaki eksikliği görerek değişik bir şekilde hedef kitlesine ulaşmış. Sporla ilgilenenlerin bir göz atmasını tavsiye ederiz.

İki örnekte de Facebook grubuna yüklenen resimlere bakarak ürünleri seçiyorsunuz. Adresinizi ve siparişinizi mesaj atarak alışveriş yapıyorsunuz. Ürünler kargo ile adresinize gönderiliyor. Ödemeyi ürünü teslim alınca kargo görevlisine yapıyorsunuz.

Elektronik ticaret sitelerine göre oldukça ilkel olan yöntem, Facebook’un gücünü kullanıyor. Biraz Türk stili, dolaylı iş yapma şekli olsa da iki örnekte ciddi başarı yakalamış. Tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Kaynak : Paranette.com – Mehmet Hamdi Bol.

Hakkında aktif girisimci

Sadece düşünen değil yapan kazanır!

Check Also

Sosyal Medya İstatistikleri 2013 ve Öncesi

Sosyal ağların hayatımızdaki yeri her geçen gün biraz daha fazlalışrken, sayıları da giderek artmakta. Ancak …

2 comments

  1. facebook kulanarak para kazanmak iyi de reklam ücretleri çok fazla bence. Sayfa oluşturup fan bağlayabilirsen ciddi paralar kazanılabilir.

  2. Güzel ve hos bir site tskler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir