Son Dakika
Home / Hibe - Kredi ve Destekler / Kosgeb hibesinin ipuçları

Kosgeb hibesinin ipuçları

kosgeb ipuclari

KOSGEB hibelerinden bazı bilgiler ve püf noktalar

  • KOSGEB tarafından yayınlanan 10 sayfalık metinde özellikle kadınlara vurgu yapılıyor.Yani kadın girişimcilerin bu hibeyi alma olasılığı daha fazladır diyebiliriz.Aşağıdaki resimdende görebileceğiniz gibi yine metinde de bir çok yerde kadın girişimcilere vurgu yapılıyor.

kosgeb hibesi

 

  • Elinde bir meslek olan, ülke ihracatına katkıda bulunabilecek, yenilikçi ürünler üretebilip bunlar pazarlayabilecek kişi ve işletmeler bu hibeyi almak için önceliklidir.Aşağıda resimde olan maddeyi dikkatlice okuyalım :

kosgeb is fikri

 

  • Uygulamalı girişimcilik eğitimleri ücretsizdir, para alınmaz.
  • Girişimcilik eğitimine katılan kişiler 2 yıl içerinde iş fikrini oluşturup, hibelerini talep etmek durumundadır.Aksi takdirde eğitim sonu aldığınız katılım belgesi geçersiz olacaktır.
  • İşletmeler bu hibeden yalnızca bir kere yararlanabilir.
  • Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin süresi, 24 (yirmi dört) saati atölye çalışmaları olmak üzere toplam 70 (yetmiş) saattir.
  • Sitede kosgeb hibeleri ile yanıtlanmamış bir soru olduğunu düşünüyorsanız  konu altında yorum yazabilir veya 444 1 567 telefondan  KOSGEB’e çağrı bırakabilirsiniz.

Hakkında aktif girisimci

Sadece düşünen değil yapan kazanır!

Check Also

E-ticarete devlet desteği !

Devlet e-ticaret yapana tam 10 bin dolar hibe veriyor!

One comment

  1. Girişimci olarak 70 saatlik eğitime katılmam için o4 Haziran 2015’te saat 15.00 İzmir Terziler odasında KOSGEB Görevlilerince yapılan Mülakata katıldım.Sonuç un tarafıma bildirileceği tebliğ edildi.Adresim ve teleonum mevcut.ADRESİM:İNÖNÜ CAD.NO:309/10 KARABAĞLAR-HATAY/İZMİR GSM:0 532 591 29 79

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir