Son Dakika
Home / Genel / Çiftlik Bank resmen patladı !

Çiftlik Bank resmen patladı !

Yıllık yatırımlara %100 gibi karlar ve 5 ay içinde yatırılan parayı amorti etme fırsatı vaat eden Çiftlik Bank resmen patladı. Gelen MASAK (mali suçlar) raporu ve Gümrük-Ticaret Bakanlığı  Çiftlik Bank hakkında yapılan soruşturma sonucunun NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK olduğu belirtildi.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,

 “Soruşturma bitti. Çiftlikbank’la ilgili müfettişlerimiz raporlarını tamamladı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. “

Üstelik garanti bankası tarafından 22 Şubat 2018 de gönderilen ihtarnameye ve Bakanlık açıklamasında kullanıcılara para ödenmesi için tüm kanalların açık tutulduğu belirtildi. Oysa çiftlik bank yaklaşık 3-4 aydır bakanlık soruşturma sonrası ödemelere günlük devam edilecek diyerek yatırımcılarını oyaladığı anlaşıldı.

 

Sabah itibariyle Bakanlık Raporunun bakanlıkça açıklanması ardından Çiftlik Bank sitesi sitedeki tüm fonksiyonları kapattı. Bakanlığın savcılara suç duyurusu sonrası çiftlik bank sitesinin de kapatılacağı belirtildi.

Bakanlık açıklaması sonrası yatırımcılar suç duyurusunda bulunmak üzere savcılıklara akın etti.

 

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI SİTESİNDE YAPILAN DUYURU :

 

Kamuoyunda “Çiftlik Bank” olarak bilinen sistemin uygulama ve faaliyetlerinin, sistem içerisinde yer alan kişi ve şirketler ile ilgili kamu kurumlarından temin edilen bilgi ve belgeler kapsamında Bakanlığımızca 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde incelenmesi neticesinde;
“Çiftlik Bank” isimli kurgu yatırım modelinin, “Fame Game Software Ltd. (K.K.T.C. uyruklu)”, “Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A. Ş.”, “Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Ticaret Ltd. Şti.”, “Çanakkale Dora Gıda İçecek İnşaat Petrol Tarım ve Hayvancılık Turizm Ticaret Ltd. Şti.” unvanlı şirketler ile 16…64 T.C. Kimlik No.lu Mehmet AYDIN isimli şahıs tarafından yönetildiği, Sistem kurgusu kapsamında, katılımcılardan toplanan paralar ile hayvancılık sektörüne yatırım yapıldığı, yapılan yatırımlar sonucunda elde edilen ürünlerin kendi tesislerinde işlendiği, kendi pazarlama ve dağıtım ağı içerisinde nihai tüketicilere ulaştırıldığı, bu sayede üretim tüketim zinciri içerisinde üretici, toptancı, bayi, perakendeci karının tamamının kendi sistem kurgusu içerisinde olması nedeniyle katılımcılara bu denli yüksek kazanç imkânı sundukları şeklindeki beyan ve açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı, Sistemin işleyişinde referans geliri sistemi ile daha sonra uygulamaya konulan bayi/şarküteri yapılanmasındaki üyelik, kazanç, komisyon oranları gibi unsurlar dikkate alındığında 6502 sayılı Kanunun 80 inci maddesine aykırı bir biçimde piramit satış sisteminin kurulduğu tespit edilmiştir.
Tespit edilen hususlar doğrultusunda konu Türk Ceza Kanunu çerçevesinde değerlendirilmek üzere ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmiştir.
Diğer taraftan, Bakanlığımızın 6502 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat kapsamında yaşanan ihtilaflara ilişkin bilirkişi, hakem ya da mahkeme gibi davranarak bir çözüm getirme yetkisi bulunmadığından uyuşmazlıkların çözümünde genel hükümler çerçevesinde yargı makamlarına başvurması gerektiği değerlendirilmektedir.

 

ÇİTFLİK BANK MASALI—> THE END

 

Hakkında admin

Check Also

Çiftlik bank kapandı

Çiftlik bank a ait facebook sayfası kapandı. Websitesinde tüm işlemler ise durduruldu. Yurtdışına kaçtığı bilinen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.