Son Dakika
Home / Bayilik / McDonald’s Bayilik ve Şartları

McDonald’s Bayilik ve Şartları

Mc Donalds bayilik

McDonald’s Bayilik ve McDonald’s Bayilik Şartları ve tüm detaylar


Dünyanın en büyük fast-food yiyecek markası olan McDonald’s tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdeki girişimcilere de bayilik vermektedir. Ama McDonald’s büyük olmasındaki ve hizmet kalitesinin dünyanın hiçbir yerinde değişmemesi onu özel yapan bazı koşullar gerektirmektedir. Bu koşulları ve hizmet kalitesini bozmamak için firma girişimcilere yüksek standartlı eğitimler vermektedir.

 • Firmanın işletmecilerde aradığı özellikler

Firma en başta girişimci ruha sahip kişilerle çalışmayı tercih etmektedir. Bunun dışında kişi tüm işlerini ve zamanını işletme üzerine yoğunlaştırmalı ve kendi markası gibi sahip çıkmalıdır. Müşteri ilişkileri ve firmanın finansal yönetiminde tecrübeli olmak ve askerlikle ilişiği bulunmayan kişiler. McDonald’s işletmeciliğinin gerektirdiği maddi yatırımları karşılayabilecek finansal imkânlara şahsen sahip olmak. Firmanın vereceği eğitimlere katılmaktır. Elindeki gücün farkında olan firma bunu kaldırabilecek olgunlukta işletmeciler aramaktadır.

 • McDonald’s Bayilik Şartları

•    Firma öncelikle bölge bayiliği vermemektedir ve verilen lisans tek bir şahıs için geçerlidir.
•    İşletmeci firmayı uzaktan idare edemez, yani işletmeci daha önce belirttiğimiz gibi işin başında olmalıdır.
•    Yatırım maliyeti için işletmenin büyüklüğü ve restoran tipine bağlı olarak fiyat 400.000- 500.000 USD + KDV arasında değişmektedir.
•    Firma 10 yıllık sözleşme yapmaktadır ve sözleşme başlangıç ücreti olarak 30.000 USD +KDV alınmaktadır.
•    İşletmeci, lisans aldığı süre boyunca, aylık net satışları üzerinden reklam katkı payı, belli bir yüzde geliştirme ücreti ve isim hakkı ücreti ödemektedir.

 • McDonald’s Eğitim Programı

İşletmeciler lisans almadan önce katılım ve performansa bağlı olarak değişebilen 6–8 ay arasında süren McDonald’s işletmeciliği eğitimi alırlar.Eğitim çok aşamalıdır ve ilk iki ay boyunca temel bilgiler verilmekte sonraki dönemlerde ise müdürlük ve diğer sorumluluklar ile ilgili bilgiler verilmektedir.Son son olarak ise Hamburger Üniversitesi tarafından verilen “Restoran Liderlik Uygulamaları Kursu”una katılım sağlanmasıyla işletmecilik eğitimi tamamlanmış olur.

 • McDonald’s Müracaat

Bir McDonald’s lisansı için müracaatlar “Başvuru Formu”nun doldurulup CV’niz ile birlikte web sayfası üzerinden göndermeniz tarafımıza ulaştırılmasıyla başlar.
Seçim süreci dört adımdan oluşur;
•    Başvuru formunun değerlendirilmesi,
•    İlk mülakat,
•    İstanbul’da McDonald’s tarafından uygun bulunan bir restoranda gerçekleşen 5 günlük “İş Başında Değerlendirme” (İBD) programı,
•    Üst yönetimle yapılan son mülakat.
•    Bir önceki adım, her iki taraf için olumlu ise bir sonraki adıma geçilir. İşletmeci adayı, karşılıklı nihai mutabakattan sonra 6 – 8  ay sürecek uzun eğitim programına başlar.

 

 • Seçim süreci dört adımdan oluşur;
 1. Başvuru formunun değerlendirilmesi,
 2. İlk mülakat, İstanbul’da McDonald’s tarafından uygun bulunan bir restoranda gerçekleşen 5 günlük “İş Başında Değerlendirme” (İBD) programı,
 3. Üst yönetimle yapılan son mülakat.
 4. Bir önceki adım, her iki taraf için olumlu ise bir sonraki adıma geçilir. İşletmeci adayı, karşılıklı nihai mutabakattan sonra 6 – 8  ay sürecek uzun eğitim programına başlar.
 • McDonald’s Bayilik Başvuru Formu

Eğer firma ile ilgili aklınızda kalan veya aklınıza takılan her türlü soruyu aşağıdaki telefon numarasından sorabilirsiniz.Başvuru yapmak için aşağıdaki linkten McDonald’s bayilik başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Başvuru formu McDonald’s Başvuru Formu
Telefon ( 0212 ) 336 34 00

 

Hakkında aktif girisimci

Sadece düşünen değil yapan kazanır!

Check Also

Nüans Art bayilik

Sanat Eseri Severlerin gözdesi  Nüans Art bayilik veriyor

5 comments

 1. yıllık taksit imkanı olsa mesela giriş için 70 milyar sonrası kazandıkça ödeme yapılsa

 2. Bu Bayi Açmak için iyi bir gelir ve istediği şartlarda bir para olması lazım bizim harcımıza benzemiyor. Büyük Adamlar için biz içinde kayboluruz 🙂

 3. Valla bu işi dayım yapacaktı bir linkini attım değerlendirmeyi ona bırakıyorum.

 4. Bayağı zorluymuş özellikle eğitim süreci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir