Son Dakika
Home / E-ticaret / Google’dan İş Dünyasına Dev Proje

Google’dan İş Dünyasına Dev Proje

isinizi nettte
Türkiye de ekonomide yaşanan gözle görülür büyüme internet devi google ın gözünde kaçmadı ve önceki günlerde bir projenın temeli atıldı.İŞİNİZİ İNTERNETE TAŞIYIN projesi. Bu proje ile Türkiyedeki tüm ticaretle uğraşan kişiler,kobiler  çok basit bir şekilde sadece 10 dakikada e-ticarete atılabilecek…

10 DAKİKADA E-TİCARET SİTESİ KURUN
Google Türkiye Pazarlama Müdürü Mustafa İçil, Bakan Ergün’ün konuşmasının ardından “İşinizi İnternete Taşıyın” platformunun nasıl kullanılacağını anlattı.

Projeye adım atmak için yapılması gereken, isinizinternette.com.tr adresine tıklamak. Burada, projeyi kullanan KOBİ’lerin deneyimlerinden, sitenin nasıl kullanılacağına ve  birçok soruya yönelik detaylı cevaplara kadar proje hakkında her türlü bilgi yer alıyor. Bir pansiyon gibi hizmet sunan bir işletmeden, mutfak aletleri satan küçük bir mağazaya kadar her türlü firma, bu sitede 10 dakika içinde ürünlerini pazarlayabileceği bir platforma sahip oluyor.

Yapılması gerekenler sırasıyla:

1- Satılacak ürünlerin eklenmesi,

2- Sayfa tasarımının seçilmesi (logo, renk vs.),

3- Ödeme ayarlarının yapılması,

4- Otomatik olarak siteye eklenmiş resmi sözleşmelerin kabul edilmesi (işletmelere göre sözleşmelere değiştirilebiliyor) ve

5- Alan adının seçilmesi.

KOBİ’LER E-TİCARETLE TANIŞACAK
“İşinizi İnternete Taşıyın” platformu, internet teknolojilerini işlerine entegre etmek isteyen KOBİ’lere bir yıl boyunca ücretsiz çözümler sunacak. İşletme sahipleri www.isinizinternette.com.tr adresine girerek; bir yıl boyunca herhangi bir ücret ödemeden, .com alan adı alabilecek, web sayfalarını oluşturabilecek, e-ticaret altyapılarını kurabilecek, hosting servisinden faydalanabilecek ve böylece ürün ve hizmetlerinin internet üzerinden tanıtımını ve satışını yapabilecekler.

Google, platformun internet altyapısını, Garanti Bankası bankacılık işlemlerini, Yurtiçi Kargo ürün nakliyatını ve IdeaSoft ise platformun altyapı ve internet güvenliğini sağlayacak.

TOPLANTIDA VERİLEN ÖNEMLİ İSTATİSTİKLER:

–  Türkiye’de bugün perakende satışlarının sadece yüzde 1’i internet üzerinden yapılıyor. Gelişmiş ülkelere bu oran yüzde 4-5.

–  Türkiye’de internetin ekonomiye etkisi sadece yüzde 0.9. Gelişmiş ülkelerde bu oran yüzde 5-6.

–  “İşinizi İnternete Taşıyın” platformu ile ilk bir yıl içince bir milyon KOBİ’ye ulaşılması planlanıyor.

–  Bir yıl içinde mevcut 10 bin olan e-ticaret sayısının 20 bine çıkartılması planlanıyor.

‘İşinizi İnternet’e Taşıyın’ Platformu kapsamında sunulacak hizmetler:

• Ücretsiz 1 yıllık .com alan adı ve hosting hizmeti

• E-ticaret sitesi oluşturma aracı

• 365 gün boyunca uzman desteği

• 250 TL değerinde Google AdWords reklamı

 

Hakkında aktif girisimci

Sadece düşünen değil yapan kazanır!

Check Also

Sosyal Medya İstatistikleri 2013 ve Öncesi

Sosyal ağların hayatımızdaki yeri her geçen gün biraz daha fazlalışrken, sayıları da giderek artmakta. Ancak …

One comment

  1. İŞİNİZİ İNTERNETE TAŞIYIN projesinin girişimciler için önemi çok büyük.ekonomiyi çeviren kobiler internete taşınacak gibi görünüyor….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir