Son Dakika
Home / Girişimcilik / KOSGEB den Hibe Nasıl Alınır?

KOSGEB den Hibe Nasıl Alınır?

kosgeb kredisi

KOSGEB den Hibe Nasıl Alınır?

Kosgeb başvuru formunda hangi soruları soruyorlar? İşte cevabı:

En etkili tüyolar…

Hibeyi almak için bulunduğunuz şehrin belediyesine başvuru yapıyorsunuz. Bir başvuru formu dolduruyorsunuz. Geçen yıl ki formda Girişimcilik Nedir? Sorusu sorulmuştu.

Benim geçen yıl ki başvurumda verdiğim cevap ise linkte; GİRİŞİMCİ Nedir ?

 

Başvuru Formu için 2 Tüyo:

Birincisi; ön başvuru için doldurduğunuz formu farklılaştın. Şehrinizin nüfusu kaç kişi bilmiyorum ama 500 kadar siyah-beyaz başvuruyu düşündüğünüzde sizin formunuz mutlaka yetkilinin gözüne çarpmalı.

Peki, ben bu formu nasıl farklılaştırdım?

Geçen yıl ben o formda bir uyanıklık yaptım. Bu uyanıklık ise fotoğraf gerektirmediği halde bir fotoğrafımı koymuştum. İnanın bana çok etkili oluyor. Düşünsenize 500 tane siyah beyaz kâğıtta başvuru formu var ve bu formlar arasında sadece 100–200 kişi mülakata çağrılacak. Siz olsanız hangi formu seçerdiniz. Tabii ki benim verdiğim form ilgi gördü.Ve geri ödemesiz kredi için mülakata çağrıldım.

İkinci tüyo; Başvuru formuna size sorulan soruya yetkin bir kişinin sözünü ekleyerek yazınızı farklılaştırın. Geçen yıl sorulan Girişimcilik nedir? Sorusuna herkes internetten bakarak cevap verirse bu durum fark edilmez mi sanıyorsunuz. Sizden ne düşündüğünüzü merak ediyorlar. Onlara kim olduğunuzu gösterin.

Azimli bir insan olduğunuzu anlatın ideal bir girişimci olduğunuzu anlasınlar.

Başvuru formunu doldurduktan sonra %90 ihtimalle mülakata çağrılacaksınız.

Mülakatta ne oluyor, neler soruyorlar, ne istiyorlar… Merak ediyorsan TIKLA o zaman!

Hakkında aktif girisimci

Sadece düşünen değil yapan kazanır!

Check Also

Engellilere 100 Bin TL Kosgeb Kredisi!

İş kurmak isteyen engelli vatandaşlara KOSGEB 100.000 lira

83 comments

  1. Merhaba ben spor salonu açmak istiyorum. .
    İlk okul mezunuyum ama hoca olarak bilgi olarak arkadaşlarım var ama maliyet 400 500 milyar diyorlar ortalama ve firmam falan yok sıfır kurulum olucak ne kadar mümkün dur

  2. mabel hernandez

    Borçlarını ödemek için acil kredi ihtiyacınız var? Eğer yeni bir iş başlatmak için bir kredi gerekiyor mu? Eğer kişisel bir kredi gerekiyor mu? Biz% 2 faiz oranıyla kredilerin her türlü sunuyoruz. E-posta Bize bugün: (mabelhernandezloan@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir