Son Dakika
Home / Genel / Facebook giderek değer kaybediyor

Facebook giderek değer kaybediyor

facebook-para

Halka arzınan bu yana sürekli değer kaybeden facebookun sonu hiç iyiye gitmiyor.Halka arzedilmesinden sonra hissedarlarlarına 20 milyar dolar para kaybettiren facebook, bu durumu kurtarmaya çalışsada pek başarılı olamadı.

Resim paylaşım sitesi pinterest i milyar dolar ödeyip satın alıp, sonra pinterest benzeri bi site yapılması kullanıcıların aklına şöyle bir soru getirdi.Biz madem pinterest benzeri bir site yapıcaktık, niye boşu boşuna milyar dolar ödedik.

Kaybettiği değeri ve milyar dolarları kurtarmaya çalışacak olan facebook öte yandan yeni bir özellikle karşımıza çıkacak.Ki bunu başaramazsa değer kaybetmeye devam ederek gerileyecek.

Bu özellikse facebook ta her bireyi bir alışveriş öznesi olarak görüyor.Sizin talep ettiğiniz ürünler facebook tarafından size satılmaya çalışılarak, bir e-ticaret platformu oluşturmak istenıyor.

Kullanıcılarını oyunla avutmaya çalışan facebook bu düşüşe acil bir çözüm üretemezse facebook un değeri 1 yıl içinde yarı yarıya düşecek gibi görünüyor.

 

Hakkında aktif girisimci

Sadece düşünen değil yapan kazanır!

Check Also

Çiftlik Bank intiharı

Dolandırıcılığın ortaya çıkması sonrası yönetime yakınlığı ile bilinen ve ilk bayilerden olan Emrah Sezek (çiftlikbank …

One comment

  1. bence kullanıcıların gözünde facebookun değerinin düşmesi için daha büyük sorunlar olmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir