Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / İş Fikirleri / 2.el eşya satarak para kazanmak

2.el eşya satarak para kazanmak

kelepir esya ile kazanSermayesiz İş Fikirleri – 2.el eşya satarak para kazanmak

Üniversiteye geçiş sınavı sonuçları açıklandı ve onbinlerce öğrenci kayıt hakkı kazandı.Öğrenciler kazandıkları okullarda eğitim almak bir yandan eğlenmek için çeşitli şehirlere gidiyorlar.Anadolu bölgesinde öğrenci açısından en şanslı il ise Eskişehir olsa gerek.2 üniversite kesmedi ve 3. üniversite yolda şuan.Tabii öğrencilerin şehre bıraktığı parayı gören spotçularda boş geçmediler.2. el eşyanız varsa öğrencilere uygun fiyatlarla rahatlıkla satabilirsiniz.Evinizde kullanmadığınız 37 ekran bir televizyonu çöpe atmaktansa bir öğrenciye ucuz fiyattan satarak kâr elde edebilirisiniz, bir ihtiyacınızı karşılayabilirisiniz.

Ben televizyon örneği verdim ama sıfırdan bir ev düzecek öğrenci için bir evde ne olması gerekiyorsa öğrenci kişiyede gerekli(Tv,buzdolabı,ütü,fırın,halı,çalışma masaları,dolap,çekyat,baza,koltuk,sandalyse,masa vs…). Evinizde kullanmadığınız ne varsa öğrencilere makul fiyattan satmanızı ya da ücretsiz vermenizi tavsiye  ediyorum(malum şehir dışından geliyorlar ailelerini fazla masrafla sıkıştırmamak gerekir,öğrenci insan ne de olsa,bu yüzden vereceğiniz fiyatta bunu göz önüne alınız.)

 

Peki satış için öğrencilere nasıl ulaşıcaksınız?

Şehrinizin ismininin yanına 2.el eşya yada spot eşya yazıp google yada facebookta tararsanız bir sürü grup çıkacaktır.En kötü ihtimalle ‘sahibinden.com’ gibi sitelerde satışınızı yapabilirsiniz.Bu arada şehrinizde bulunan yererl gazete ve internet sitelerine seri ilan koyarsanız mutlaka size geri dönüşler yapılacaktır.

Ucuz eşya alın

Öğrenciler dönem sonlarında üniversiteleri bittiği için eşyalarına nakliyeci tutup şehirlerine götürmek istemiyorlar.Bu yüzden de ellerinde ne varsa ucuz fiyattan satmaya çalışıyorlar.Herhangi bir eşyaya ihtiyacınız var ve bütçeniz kısıtlı ise facebook ta  öğrenci gruplarına girmenizi tavsiye ederim.Öyle eşyalar var ki çoğu sıfır 2-3 aylık , işinizi görür.

Girişimci  günler dileğiyle.

Hakkında aktif girisimci

Sadece düşünen değil yapan kazanır!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top