Son Dakika
Home / İş Fikirleri / Fotoğraf çekerek para nasıl kazanılır?

Fotoğraf çekerek para nasıl kazanılır?

Fotoğraf çekerek para kazan

Fotoğraf çekerek para nasıl kazanılır?

Aslında çok komik geliyor belki ama bugün para kazanmanın gerçekten yüzlerce farklı yolu var. Fotoğraf çekerek para kazanmak fikri eminim çoğunuzun aklının ucundan bile geçmezdi ama bu işle para kazananlar var. Gerçi verilen paralar çok ufakta olsa bu tabii ki alıcıya göre değişir. Kimi fotoğraftan 50 kuruş kazanırken kimi fotoğraf size çok daha büyük para kazandırabilir. Yapmanız gereken ise fotoğraf satan sitelere üye olmak ve parayı çekebilmek için fotoğraflarınızın yeterli sayıda indirilmesi veya satın alınmasını beklemelisiniz. Bu hobi size bu sayede para kazandırabilir. Tabii şunu da unutmamak gerekiyor sizi alıcılarla buluşturan web sitelerinde bu işten pay olarak belli miktarda komisyon alıyorlar. Bu komisyon ortalaması genellikle %10 ile %50 arasında değişebiliyor. Eğer orta dereceli bir fotoğraf makinesi veya çekim kalitesi yüksek bir telefona sahipseniz ve eğer birde az çok photoshop yapmayı biliyorsanız resimleriniz güzel görünümü sayesinde kısa sürede alıcılara ulaşacaktır.Yurtdışında bu iş o kadar gelişmiştir ki vektörel resimler dediğimiz ve web sitelerini tasarlamakta kullanılan bir küçücük resim bile 5-10 dolara satılabilmektedir.

Hakkında aktif girisimci

Sadece düşünen değil yapan kazanır!

Check Also

Anketörlük yapmak

Anketörlük nedir ? Ajansların size verdiği halk araştırma formu ya anketleri halk üzerinde uygulayarak, ajansın …

8 comments

 1. Çok Güzel Bir Anlatım Olmuş Fotoğraf Çekmeyi Seven Kişiler İçin Emeğinize Sağlık. Günümüzde Fotoğraf Çekmeyi Sevenler için Güzel Bir İş Hem Sevdiği şeyi Yapıp Hemde Bu Yaptığı İşten Para Kazanmak. Amatörler içinde Güzel Bir Teşvik Edici Konu olmuş.

 2. Çin bu alanda tartışmasız dünya devi olmuş durumda ithalat işi de ciddi profesyonel bilgi gerektiriyor acemice para kaybeden çok yatırımcı var piyasada o yüzden çok faydalı bilgiler paylaşılmış teşekkürler.

 3. Fotoğraf eğitimi almış gerçekten güzel çekimler yapabilip bu tarz bilgilerden yoksun kalan fotoğrafçı arkadaşlar için gerçekten güzel bir içerik olmuş teşekkürler..

 4. Ben de çok severim fotoğraf çekmesini. Dediğiniz gibi hiç bu aklımın ucundan geçmezdi eğer şimdiye kadar çektiklerimi satsam olurmuş demekki 🙂

 5. yusufkaraaslan

  Para kazanmanın birçok yolu var.

 6. Gayet açıklayıcı bir makale olmuş teşekkürler. İnternetten nasıl para kazanılır diyenlere önericem 🙂

 7. Fotoğraf çekmek başlı başına bir sanattır son zamanlarda telefonlardada kamera olması nedeni ile herkez kendisini fotoğrafçı zannediyor

 8. evden eve nakliyat

  Bu çok ilginç bir ekmek kapısı yorgunluk yok ohh ne güzel valla :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir