Son Dakika
Home / Hibe - Kredi ve Destekler / Engellilere 100 Bin TL Kosgeb Kredisi!

Engellilere 100 Bin TL Kosgeb Kredisi!

hibe

İş kurmak isteyen engelli vatandaşlara KOSGEB 100.000 lira

Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan gelen bu destek ile engelli vatandaşlar ilk olarak eğitim görerek , kuracakları iş konusunda yeterli bilgiye sahip olacaklar.Daha sonrasında ise 100 Bin TL kredi ile eğitimi verilen iş konusunda iş sahibi olmaları sağlanacak.Kendi işinin patronu olmak isteyen vatandaşlar Kosgeb Yeni Girişimci Desteği’nden faydalanacak.

Engellilere özel verilecek bu destek kredisi 4 aşamadan oluşuyor.İşletmenin kuruluşu, malzeme alımı ve işletme gideri için verilecek destekler geri ödemesiz, sabit yatırım için verilecek 70 bin TL’lik hibe ise geri ödemeli olacak. Bu desteğin geri ödenmesi, engelli vatandaş işini kurup kâra geçtiği andan itibaren adım adım yapılacak.

Projeye başvurarak kendi işini kurmak isteyen tüm engelliler bulundukları ilden başvuruda bulunabilecekler.Alınan başvuruların ardından seçilen girişimciler , İstanbul, Ankara, İzmir şehirlerinde bulunan eğitim merkezlerinde Kosgeb Yeni Girişimcilik Eğitimi almaya hak kazanacak.Eğiitime katılarak projeleri kabul edilen girişimcilerin , kendi illerinde iş yeri kurma hakları olacak.Bu sayede Bakanlık hem engellilere iş sahası oluşturacak, hemde engelli maaşlarını düşürecek.

Girişimci olmak isteyenler Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasında online başvuru formunu dolduracak. Türkiye genelinde elektronik olarak başvurular değerlendirilecek. Proje ilk olarak pilot il Ankara’da başlatılacak.

 

Hakkında aktif girisimci

Sadece düşünen değil yapan kazanır!

Check Also

kosgeb

Kosgeb hibesinin ipuçları

KOSGEB hibelerinden bazı bilgiler ve püf noktalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir