Son Dakika
Home / E-ticaret / Drop Shipping ile satışta püf noktalar

Drop Shipping ile satışta püf noktalar

The world with a heap of packages connected to a mouseStoksuz satış(Drop Shipping) yönteminde  püf noktalar

Önceki makalemde stoksuz satış nedir ve nasıl yapılır temel olarak anlatmıştım bugün ise sıra bu işin püf noktalarında.Her iş gibi bundada küçük ayrıntılar var.İşte o Drop Shipping ayrıntıları:

-İş yapacağınız firmayı/tedarikçiyi iyi seçmelisiniz.Sahtekârlara ve umut tacirlerine karşı dikkatli olun.İnternette dolandırıcı ve tedarikçi olduğunu söleyip komsiyonculuk yapan çok kişi var.Toptan ürün alacaksanız toptancının iletişim bilgilerini alınız.İş yapacağınız firmayı internette araştırın daha önce iş yapan kişilerin yorumlarını araştırın ve bize de sorabilirisiniz.Konu altında yorum olarak belirtmeniz yada mail atmanız yeterli.

-Ürün ne kadar satar? Pazar araştırması yapmalısınız.Pazar araştırması için en iyi yol google ın bir servisini kullanmaktır. Google anahtar kelimes arama sitesi olan KeywordToolExternal aracını kullanın.

-Ürünün maliyetini iyi hesaplayın.Kargo+ürün+kredi kartı işlem kesintileri+satış yapacağınız sitenin yapacağı kesinti(hepsiburada gibi siteler fazla kesinti yapmaz ama küçük  bir  listeleme parası isterler)

-Toptan alırsanız daha ucuza gelir.Tabii bu birazda stoktan satışa giriyor ama 100lirayı aşmayan küçük bir sermaye ile güzel ürünleri toptan daha ucuza alabilirisiniz.

-Ödemelerinizi paypal yada kredi kartı ile yapın, diğer para gönderme yollarını asla kullanmayın.Paypal de ödeme iptal işlemi kolay olduğu için ve istediğiniz miktarı siz belirleyip gönderdiğiniz için kredi kartına nazaran daha güvenlidir.(bilmeyenler için paypal bir internet sitesidir.Dünyanın en büyük internet bankasıdır ve profosyoneldir, daha önce bilgisayarıma virüs atılarak çalınan paypal hesabımdaki tüm parayı geri almıştım)

-Tedraikçinizin size sağlayacağı ürünlerde sigortası olup olmadığını öğrenmelisiniz.Düşünsenize bir satış sitesinde ürün satıyorsunuz.Tedarikçiye siprariş verdiniz ve giden ürün bozuk, alıcı değiştirmenizi istiyor haliyle.Böyle durumlar için bozuk ürünlerde iade garantisi almalısınız.Ürün garantili-sigortalı değilse zarar edersiniz.

-Kargo parasını kim öder? Kargo parasını alıcı(müşteri) ödeyecekse bunu müşteriye belirtmelisiniz.Eğer siz ödeyecekseniz bunu satış fiyatına ekleyin.

-Ürün bilgileri:Ürün bilgileri ile ilgili tüm detayları ve ürüne ait resimleri tedarikçiden almalısınız.En can alıcı ve göze çarpan resimleride satış yapacağınız internet sitesinde koymalısınız.

-İnternette en iyi giden ürünler derseniz elektronik ile ilgili yüzlerce öneri çıkacaktır.Bende elektronik ürün satmanızı öneririm.Elektronik her zaman rağbet görüyor.

-Tedarikçi firmalar satacağı ürün arttıkça fiyatı düşürmektedir.

-Yurtdışından tedarikçi bulursanız; gümrük vergileri ile ilgili araştırma yapmalısınız.O yüzden başlangıç için yurtiçi firmalar ile çalışmanızı öneririm.Yurtdışından yani Çin(:D) üzerinden mal ürün getirtecekseniz 100-150 doları aşmayan ürünler getirin, yoksa vergi ödersiniz 😀 Ama Çin den gelen ürünler hakkında şöle bişey söleyebilirim, çoook ucuz, akıllı telefonlar çıktığı zaman 1500 lira iken ben Çinde 400lira ya telefonlar bulmuştum.Bugün televizyonda satılan 69-70 liraya satılan gizli kameralar var, o ürünlerin çinden buraya gelişi 15lirayı bile bulmuyor 😀  yani 50lira kâr.

-Bu arada hacmi büyük olan ürünlerden uzak durun, kargo pasarı çok yazmasın 😀

-Yurtdışından tedarikçi isterseniz bu siteler işinizi görecektir.

  • worldwidebrands.com
  • doba.com

 

Hakkında aktif girisimci

Sadece düşünen değil yapan kazanır!

Check Also

İhracat Fazlası Mal Almak !

Bir tişört 1 lira, kazak 2 lira, kot pantolon 3-4 lira olur mu ? İhraç …

One comment

  1. teşekkür ederim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir