Son Dakika
Home / E-ticaret / Network Marketing Etkin Satış

Network Marketing Etkin Satış

etkili satis
Network marketing etkili satış teknikleri

Network marketing sistemi pahalı ürünleri satmayı gerektiriyor.Satacağınız ürün 5liralık bir diş macunu bile olsa ürünü 10liraya satmak istemezsiniz.Çünkü daha çok kâr etmek bu işin başta gelen prensibi.Aslında girişimci kişinin hedeflerinden başta geleni de kâr elde etmek değil midir? Ürün üzerinde maximum fayda elde etmelisiniz.

Pahalı bir  ürünü satmak için en etkin yol ise yeteneğinizi kullanıp müşteri potansiyeli olan kişiye satmaya çalışmaktır.Bunu da en iyi yüzyüze temas ile sağlayabilirsiniz.İnternette veya televizyonda bir reklam olsa insanlar yadırgayabilir,önemsemeyebilir ama yüz yüze satışta ister istemez sizi umursayacaklardır.

Ürünün en iyi yönlerini anlatın.

Müşterinize arka arkaya evet kelimesini dedirtin.Karşınızdaki kişiye evet cevabını alcağınız 3 tane basit soru sorun.Sorduğunuz her soruya evet dedikçe müşterinizin bilinçaltında olumlu bir etki olacaktır ve size güvenecektir.Müşterinizin bilinçaltına negatif fikirler sakın sokmayın.Kendilerini network marketing gurusu,eğitimcisi tanımlayan kişiler bile sırf dikkat çekmek adına bu hataya düşüyorlar,ama siz bu hatayı yapmayın.

Ürünü kullanan kişilerden örnekler verin,memnuniyetlerini dile getirin.

Müşteri ile temasa geçmeden giyiminize önem gösterin, şık görünün.

Unutmayın sizler girişimci kişilersiniz ve ilk aldığıızda olumsuz tepkide pes etmemelisiniz.Bu işte kaybeden kişilerin %95i pes ettiği için kaybediyor, azimli olmalısınız.Kazanan %5 kısıma girdiğinizde ise tamamen değiştiğinizi sizin eski siz olmadığınızı göreceksiniz.Konuşmanız, ikna kabiliyetiniz, özet geçmek gerekirse siz değişeceksiniz.

İş yapacağınız firmayı kesinlikle doğru belirlemelisiniz, satabileceğiniz ürünü iyi tespit etmelisiniz.İş yapacağınız firmayı doğru araştırın.

Ek gelir için alt üye toplamayan çalışın.Alt üye sayınız arttıkçe para kazanırsınız.Bunu ise çevrenizde bulunan kişilere işi tanıtmakla başlayabilirsiniz.Daha basiti ise internette marketing ve para kazanma ile ilgili bir siteden reklam almak olur.Yakınınızdaki kişileri alt üyeniz yapmaya çalışırken dostlarınızdan olmamaya dikkat edin 😀

 

Hakkında aktif girisimci

Sadece düşünen değil yapan kazanır!

Check Also

İhracat Fazlası Mal Almak !

Bir tişört 1 lira, kazak 2 lira, kot pantolon 3-4 lira olur mu ? İhraç …

One comment

  1. Gerçekten Haklı Olduğunuz Kesimler var Yazınızda Ama bunun yanında normal ürünlerle normal fiyatlarla da bu işi yapanlar bulunuyor.Aslında bir çok yerde bakkalda mağazada o ürün oraya gelesiye kadar bir çok kişiye para kazandırmıyormuyuz.Ama yazınızda dediğiniz gibi 5 tllik ürünü 10 tlye satıp prim dağıtıyorum demek network değildir,düzgün olarak yapıldığı takdirde bence bu yönü ile de sektöre bakmanızı tavsiye ederim.Tekrar dan yazınız için Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir